Alban Skenderaj & Miriam Cani - Zemer permbi Zemer (Official Video 4K)

•Music•
Producer: Lorenc Aliaj
Lyrics & Melody: Alban Skenderaj
Vocal Recording: Elgit Doda


•Video•
Concept & directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
D.O.P: Petrit Ukehajdaraj
Editing: Mjellma Istrefi & Dina Morina
Styling: Miranda Dupi
Make up: Suela Cangu

Available on:

Spotify: open.spotify.com/album/6sONGE...
iTunes: music.apple.com/us/album/zeme...

KOMMENTARE: 1 164 

 1. Nr

  Nr

  Pa vajza te zhvshura,Pa Auto 🚘 e rroba te shtrejta,Por me fjale te medha e za brillant 😇⭐️⭐️.Femije me i Lumtur eshte ai Kur i shef Primderit te dashuruar me vete .Lume e Lume kush e ka ket fat 👍👌

 2. Paula Haxhillari

  Paula Haxhillari

  Alban Skenderaj te adhuroj 🥺 je super kengetar 🔥

 3. Ermira Kotorri

  Ermira Kotorri

  Të falenderoj qe ekziston Alban Skenderaj, cfaredo që kendon është e mrekullueshme, qofshi te lumtur ❤

 4. Eni Eni

  Eni Eni

  Teksti;

 5. Vedihana Prifti

  Vedihana Prifti

  Nje kryeveper kjo kenge e kushtuar dashurise !! 👏 Nje kenge qe i kalon te gjitha limitet super perfekte ne cdo detaj ne cdo fjal ne cdo tingull te saj ! ! Urime keni krijar nje kryeveper ju lumte cifti me i bukur dhe me real i showbizit jeni ju !!👏👏👌👌🌟🌟🌟🤍🤍🤍💖💖💖🥰🥰🥰

 6. MUSIC LYRICS

  MUSIC LYRICS

  Zemer permbi zemer

 7. Margarita Lu

  Margarita Lu

  Respekte per interpretimin e mrekullueshem!! Dhe njekohesisht jeni nje çift perfekt, me gjithe kuptimin e kesaj fjale, sepse sot eshte e veshtire te gjesh te tille.👌🏼

 8. anita laloshi

  anita laloshi

  Urimet më të mira Miriam & Alban 🤗☺️

 9. Marsela

  Marsela

  Alban je i vetmi qe me ben te perhumbem ne kenget e tua 😍❤Je kengtari im i preferuar.

 10. N.E.V Mitraj

  N.E.V Mitraj

  Bravo cifti shembull I showbizit Shqiptar… ❤️

 11. Bruna Menkshi

  Bruna Menkshi

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏 e madhe! Super artistë, super këngë!!!

 12. Anxhela Tare

  Anxhela Tare

  Te hyshe ne shpirtin e dikujt eshte art.Te mbetesh aty eshte kryeveper...

 13. Mario Kaja

  Mario Kaja

  Suksese ne cdo hap te jetes,,,jeni '' kopja ideale'' pa skandale ne rrjetet sociale , ne jet normale mardhenje ideale :) respekt !!!

 14. Qerim Skenderaj-Shkrimtar

  Qerim Skenderaj-Shkrimtar

  Art, muzikë, ngjyrë, poezi, melodi, harmoni, thjeshtësi, madhështi, magji. Të gjitha në 3 minuta e 12 sek.

 15. Jam Unë

  Jam Unë

  Fjalët janë të tepërta për këtë çift! Thjesht, bukur, këndshëm! 🌟🌟🌟

 16. Eldi Bicari

  Eldi Bicari

  Respekte Miriam, je këngëtarja shqiptare e preferuar imja, por besoj se ritmet/vibet e këngëve si Shiu Im, Mos Me Ndal, Labirint, etj jane vërtetë aty ku shkëlqen, e lindur per te kënduar kete lloj zhanri. Gjithsesi me pëlqen qe eksperimenton.

 17. Deona Omeri

  Deona Omeri

  Kjo ësht dashuria.BRAVO ,jeni shembulli më i mirë për te gjith ne Suksese ... Fibi 😘

 18. Vi V

  Vi V

  Kenga me e bukur e ketij viti 😍😍😍 dashuri me degjim te pare! Ju adhuroj, jeni kengetaret me te mire qe ka shqiperia! Love you 😍

 19. E R

  E R

  Si gjithmone, nje cift qe premton ne cdo aspekt, kengetare te vertete, familjare te rregullt, shkurt, shembull suksesi! 🥰🥰

 20. Crafty Anja

  Crafty Anja

  Amazing voices! 🤩🥰